Lokalita

Svit – Perfektná lokalita pre váš spokojný život

Podtatranské mesto Svit je ideálne pre mladé páry, dôchodcov, mladých ľudí aj viacčlenné rodiny. Svoje si tu nájde každý a okrem nádhernej prírody vás poteší aj perfektná občianska vybavenosť. Všetko, čo potrebujete, budete mať na dosah ruky. Svit je ideálnym miestom pre vaše nové bývanie.

Reštaurácie

Mesto Svit je podhorským mestečkom plným skvelých chutí a prenikavých vôní. Na obed s rodinou môžete zájsť do reštaurácie Koliba, ktorá leží v príjemnom prostredí pod lesom alebo do miestnej pizzerie, ktorá láka nielen pizzou, ale aj inými prvotriednymi špecialitami.

Príroda

Pre krásne zážitky netreba vďaka krásnej priľahlej prírode Svitu nikam ďaleko cestovať. Prechádzkou po náučnom chodníku Kimbiark sa vy aj vaše deti dozviete všetko, čo potrebujete vedieť o miestnej faune a flóre. Ak vás okrem zelene zaujíma aj geológia, Svit má pre vás pripravený Geopark, kde nájdete niekoľko desiatok rôznych hornín, ktoré pochádzajú z celého Slovenska a niektoré z nich sú staré viac ako 400 miliónov rokov. Cez víkend môžete zájsť na prechádzku s rodinou či priateľmi. Prírodná rezervácia Baba vám ponúka až 205 hektárov čistej a nedotknutej krásy, kde nájdete okrem iného aj mnoho reliktov.

Šport

Športovo naladení obyvatelia si vo Svite taktiež prídu na svoje. Je pre nich k dispozícii cyklotrasa dlhá 12 km, ktorá vedie z mesta až do Popradu. Pri jazde si môžete užívať krásy povodia rieky Poprad a na ceste vás čaká viacero miest, kde sa môžete občerstviť lokálnymi špecialitami. Okrem cyklistov sú vítaní aj korčuliari, trasa je totiž profilovo vyvážená. Ak vás láka skôr plávanie, Svit vám ponúka  krytú plaváreň, v ktorej nájdete 25-metrový plavecký bazén a menší bazén pre deti.

Výhľad na Tatry

Užívate si pohľad na vysoké končiare pohorí a zobúdzajte sa s výhľadom na nádherne hory. Vďaka unikátnej polohe Svitu môžete mať dovolenkové výhľady z každého vášho okna a pri každej prechádzke mestom. Svit ponúka prenádhernú panorámu pohoria Vysoké Tatry, ktorej jasne dominuje najvyšší vrchol – Gerlachovský štít. Priamo z vašej obývačky môžete mať dokonalé výhľady na nedotknutú prírodu.

Mestská doprava

Mesto Svit je situované neďaleko mesta Poprad, s ktorým ho spája viacero autobusových liniek.  Cesta autom  trvá menej ako 5 minút. Okrem Popradu sa zo Svitu ľahko dostanete autobusmi aj do ostatných okolitých dedín či miest. Dôležité je aj vlakové spojenie, vďaka ktorému sa dostanete rýchlo a ekologicky do vzdialenejších kútov Slovenska. Vlaková stanica je situovaná v samotnom centre a od autobusovej stanice je vzdialená necelých 6 minút bežnej chôdze.


Zamilujte sa do vášho mesta, ktoré vám ponúka perfektnú občiansku vybavenosť aj miesta na oddych. Nájdete tu všetko, čo k spokojnému životu v meste potrebujete. Obchody, reštaurácie, športoviská, detské ihriská aj prírodu.

     Rezervacia +421 902 777 799 image
Realizátor projektu

Baťove rezidencie, s. r. o
IČO: 53544927
IČ DPH: SK2121481681
Sídlo: Popradské nábrežie 217, 058 01 Poprad